Vdes ish-ushtari i UÇK’së, Shaban Berisha

Ka ndërruar jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Shaban Berisha. Berisha i cili njihet edhe si rapsod, vuante nga një sëmundje e rëndë dhe vd*iq në moshën 53-vjeçare. Pas përfundimit të lu*ftës në Kosovë, i ndjeri ishte bërë pjesë e UÇPMB-së.

Njoftimi i plotë:
Nderroi jete ish-Ushtari i UCKse dhe rapsodi Shaban Berisha!
Ne moshen 53 vjeqare pas nje semundje te rend ka vdekur ish-ushtari i UCKse Shaban Berisha. Berisha ishte ushtar nga oret e para, bashke me Abedin Sogojeven dhe shume te tjere.

Pas perfundimit te lu*ftes ne Kosove Shabani u be pjese e UCPMB-se dhe me pas UCK se Maqedoni per clirimin e trojeve shqiptare. Shaban Berisha, ka lindur ne Grabovc te Fushe Kosoves. Por, pas lu*ftes sikur shume ish ushtar te UCKse qe u flaken rrugeve pa pune dhe pa te ardhura ishte edhe i ndjeri.

Ai do te kujtohet si nje lu*ftetar dhe rapsod qe nuk diti ti ndaj pushken dhe kengen.
I perjetshem kujtimi per te