Maqedoni

Bekim Sali merr detyrën si ministër i Shëndetësisë: I vetëdijshëm për përgjegjësinë e madhe që e kam

Jam shumë i vetëdijshëm për përgjegjësinë e madhe që e kam si ministër i Shëndetësisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, veçmas në periudhën në

Maqedoni

Admirim Haliti merr detyrën ministër i Shoqërisë informatike dhe administratë: Ta bëjmë këtë vend më të jetueshëm

Të dashur miqtë e mi! Sot është dita ime e parë në punë në detyrën e re. Suksesi i kësaj qeverie në përpjekjet për t’i

Maqedoni

Zaev dorëzon detyrën tek Kovaçevski

Kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, mëngjesin e sotëm ka marrë funksionin dhe kabinetin e kryeministrit të deritanishëm Zoran Zaev. Në agjendën

Maqedoni

Venko Filipçe publikon pamje nga puna e bërë: Ju falënderoj

Venko Filipçe, nëpërmjet një video-paraqitje është përshëndetur me publikun pasi largohet nga Ministria e Shëndetësisë për t’ia lëshuar vendin Bekim Sali. “Ju falënderoj edhe njëherë

Maqedoni

Një profesionist i vërtetë në krye të ministrisë së Shoqërisë informatike dhe administratë

Njihuni me biografinë е Admirim Haliti, ministrit të ri të Shoqërisë Informatike dheni Administratës Admirim Aliti, është emëruar ministër i Shoqërisë Informatike dhe i Administratës,

Maqedoni

Drejtori i burgut nga Alternativa i shpëton jetën pjesëtarit të “Grupit të Kumanovës”

Bunjamin Murtezi Keni lexuar një lajm se një pjesëtari të “Grupit të Kumanovës” iu është keqësuar gjendja e tij shëndetësore dhe ka ardhur deri në

Maqedoni

Vjollca Ademi ia përplas në fytyrë Ilire Dautit: Nuk keni kredibilitet të flisni, nga 80 mijë vota rat në 40 mijë

Gjatë debatit për zgjedhjen e Qeverisë së re, deputetja e ASH-së Ilire Dauti, ka akuzuar BDI-në për varfërimin e qytetatëve dhe largimin e përditshëm nga

Maqedoni

13 mijë gra mbesin pa gjinekolog amë

Dyert e gjinekologjisë në Shuto Orizarë ka një muaj që janë të mbyllura ndërsa rreth 13 mijë gra mbetën pa gjinekolog amë transmeton KlanM.Mjeku Bozhidar

Maqedoni

Do t’i japë fund krizës politike Qeveria e re?!

A do të sjellë Qeveria e re rezultatet e pritura nga qytetarët dhe stabilitet politik në Maqedoninë e Veriut? Edhe pse është shumë herët për

Maqedoni

Xhaferi ia tregon vendin Ilire Dautit: Nuk bëj shkelje, lexoje Rregulloren deri në fund

Deputetja e Aleancës për Shqiptarët Ilire Dauti akuzon kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferin se po shkel Rregulloren e punës së Kuvendit