Interi kualifikohet në Kupën e Botës për Klube 2025

Fitorja e Interit ndaj RB Salzburgut nuk do të thotë vetëm se Nerazzurrët janë kualifikuar në fazën e 1/8-tës së Ligës së Kampionëve pasi...

Maqedoni

Kovaçevski: BE-ja është partneri ynë më i madh ekonomik, vazhdimi i rrugës evropiane do të sjellë zhvillim ekonomik të intensifikuar

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka mbajtur një fjalim dhe ka hapur seancën e fundit të procesit të...

Sot nis procedura e ekstradimit të Palevskit

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga deklaroi se sot do të nis procedura e ekstradimit të Lupço Palevski-Pallço. Ndryshe, Palevski është i dyshuar për vrasjen e...

Bekim Neziri po e shndërron degën e BDI në Çair në një Institucion të mirëfilltë!

Koment – Redaksia Flaka Funksionimi i degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair, po shndërrohet në model unik që duhet ndjekur nga degët e...

Ish ambasadori Misajllovski e krahason Osmanin me Kisinxherin

Këshilli Ministror i OSBE-së ka përfunduar me sukses – takim ky historik i organizatës që gjatë këtij viti u drejtua nga vendi ynë, u...

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Grubi shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të artistit, Mirush Kabashi

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së artistit të mirënjohur, Mirush Kabashi. Në mesazhin e tij ngushëllues, Grubi shkruan...

Bytyqi: Mbështetëm qytetarët dhe kompanitë me mbi dy miliardë euro

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Fatmir Bytyqi, bëri një deklaratë sot në emisionin “Klan Debat”, ku bëri të ditur se...

Ali Ahmeti mori titullin Qytetar Nderi i Tropojës, Grubi: Krenar që jemi të reshtuar krah Liderit të Shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut

Përmes një manifestimi solemn, Bashkia e Tropojës nderoi sot kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti me titullin Qytetar Nderi. Zëvendëskryeministri i parë, Artan...

Kovaçevski: Sukseset e kompanive vendase janë investim në rritjen ekonomike

Deklarata e Kryeministrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, ka përqafuar suksesin e kompanive vendase dhe ka theksuar investimet në rritjen ekonomike,...