Sport

FIFA fton kreun e FFK-së në Botërorin e klubeve

20:29 | 18 Janar 2022 Federata Ndërkombëtare e Futbolllit, FIFA ka ftuar presidentin e FFK-së, Agim Ademi që të jetë mysafir special në Kampionatin Botëror

Sport

Federata e Boksit shpall më të mirët e 2021-ës, Patriot Behrami dhe Donjeta Sadiku laureatët e vitit

14:31 | 18 Janar 2022 Federata e Boksit e Kosovës sot ka bërë përzgjedhjen e më të mirëve për vitin 2021. Çmimet kryesore i fituan

Sport

Votat për lojtarin e vitit nga FIFA: Lewandoski ‘për pak’ para Messit

22:30 | 17 Janar 2022 Janë publikuar votat për lojtarin më të mirë të vitit nga FIFA. FIFA sonte ka zgjedhur më të mirët e

Sport

Ky është formacioni i vitit nga FIFA

20:38 | 17 Janar 2022 FIFA ka shpallur formacionin e vitit 2021 në futboll në kategorinë e meshkujve. Në këtë listë janë Donnarumma, Alaba, Dias,

Sport

Dren Spahiu – skitari i radhës që ka nisur të shënojë rezultate ndërkombëtare

15:31 | 17 Janar 2022 Dren Spahiu është emri i radhës nga skitaria që ka nisur të shënojë rezultate ndërkombëtare. Garuesi kosovar ka nisur të

Sport

Vëllaznimi zyrtarizon transferimin e Nikson Memaj

15:15 | 17 Janar 2022 Skuadra e Vëllzanimi ka kompletuar transferimin e Nikson Memajt. Futbollisti kosovar, Memaj ishte pjeë e Trepçës ’89 në fazën e

Sport

Aubameyang largohet nga Kupa e Afrikës dhe kthehet te Arsenali mes problemeve shëndetësore

15:00 | 17 Janar 2022 Kapiteni i Gabonit, Pierre-Emeric Aubameyang do të lejohet të largohet nga Kupa e Kombeve të Afrikës dhe të kthehet te

Sport

Eden Hazard dëshiron të largohet nga Real Madrid

09:06 | 17 Janar 2022 Periudha zhgënjyese e Eden Hazard në Real Madrid së shpejti mund të marrë fund me lojtarin që dëshiron të largohet

Sport

Juventus është i interesuar për sulmuesin e Man United, Anthony Martial

08:48 | 17 Janar 2022 Juventus po konsideron një lëvizje për sulmuesin e Manchester United, Anthony Martal pas lëndimit të Federico Chiesas në fund të

Sport

Të pavaksinuarit Djokovic, Australia ia ndalon hyrjen për tre vjet

00:07 | 17 Janar 2022 Novak Djokovic do të ndalohet të hyjë në Australi për tre vjet pasi u miratua anulimi i vizës së tij,