Saraçini: Përveç ndryshimeve kushtetuese, nevojitet edhe luftë më efikase kundër korrupsionit

Koalicioni qeveritar ndodhet para dy sfidave, të pengojë zgjerimin e ndikimit rus në Maqedoninë e Veriut dhe të bindë opozitën për të votuar ndryshimet...

Showbiz

Disa metoda për të larguar yndyrën në gjak

Niveli i lartë i yndyrave në gjak rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe rezistencën ndaj insulinës, po ashtu përbënë pikënisjen e shumë sëmundjeve...

‘Ani Ani’ vjen nga zëri i bukur i Arbanës

Arbanna është emri më i ri i skenës muzikore. Ajo së fundmi ka ardhur me projektin e ri, të cilin e ka punuar me shumë...

Dj Twin Gent: Në Shqipëri DJ nuk vlerësohen; Ja pse ftojnë më shumë këngëtarë në lounge dhe klube nate!

– DJ Twin Gent, çfarë do të doje të ndryshoje në muzikë? -Eh, them e e nisëm mirë me këtë pyetje vetëm se kam shumë...

Publikohet mega hiti nga Bujar Mustafa

Një super projekt ka ardhur nga këngëtari tashmë i njohur Bujar Mustafa. E ka titulluar T'fala, ndërsa e ka punuar me tekst të Fadil...

Mbi 1 milion për Karmën e Albit

‘Karma’ quhet projekti i ri i tij. Fjala është për këngëtarin Albi, i cili ka mahnitur publikon me këtë këngë, që e ka lansuar kohë...

Istref Tahiraj vjen me projektin e parë, publikon këngën “Qysh ma bon ta boj”

Me tekst dhe muzikë të Ilir Beranit dhe orkestrim të Ardian Kastratit, këngëtari Istref Tahiraj vjen me projektin më të ri dhe të parin...

Vlora dhe Xhaferi sjellin projektin më të ri “Ndarja me lot”

Me tekst nga Kreshnik Avdiu dhe muzikë e orkestrim nga Wirusi, dyshja e famshme Vlora dhe Xhafer Ahmetaj vijnë me projektin e ri të...

Florim Gacaferi publikon hitin e rradhës

Vjen për të disatën herë tashmë me projekt të ri. E ka titulluar “Veq me ty”, një këngë ritmike e cila është punuar nga...

Familja shqiptare në Jesolo të Trevisos ju bën surprizë Durim Malajt dhe Florim Gegës

Këngëtarët Durim Malaj dhe Florim Gega ketë vikend ishin të angazhuar në disa mbrëmje muzikore në Austri dhe Itali, por para se të performonin...