Osmani: Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës

"Maqedonia e Veriut nuk do t’i vendosë viza Kosovës", kështu deklaroi sot ministri i Punëve të Jashmte, Bujar Osmani. Osmani tha se bëhet fjalë...

Showbiz

Shqiptaret shkëlqejnë në koncertin në SHBA, Dua Lipa kuqezi

Tre shqiptare ishin mes yjeve të muzikës që performuan në koncertin “Jingle Ball” në Kaliforni. Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max iu bashkuan...

Kush është personazhi VIP më i kërkuar në Google në vitin 2022

Së fundmi CelebTattler analizoi tendencat e kërkimit në Google në vitin 2022, duke gjurmuar mbi 150 personazhe të famshëm dhe duke zbuluar personat më...

Më shpejt nga ç’e prisni, zbulohet data kur do të nisë Big Brother Vip Albania 2

Ndonëse është thënë se do të nisë “shumë shpejt”, deri më tani nuk kishte një datë konkrete për fillimin e spektaklit “Big Brother Vip.”...

Një hit si kënga “Stop”, pëlqehet nga publiku nga ditët e para

Janē bërë bashkë për një duet. Këngëtarja Blerina Gashi dhe Turabi në kanalin e Baresha në Youtube kanë hedhur këngën e titulluar "Stop". Kënga është...

Secila këngë më e bukur se tjetra, dëgjoni hitet e reja të Artur

Një yll shumë i ri i skenës por tashmë i dëshmuar është dhe Artur Hilaj dhe kjo tregon qartë fokusin e tij në muzikë...

Xhemile Veselaj publikon videoklipin e titulluar, “E bardha, e zeza”

Me tekst nga Nurteel dhe Ghulo dhe realizim të Nurteel, këngëtarja tashmë e njohur Xhemile Veselaj vjen me një tjetër mega projekt që pritet...

Grimerja Bjondina Rexhepi që mahnit publikun me punën e saj, ftohet të jap masterclass në Turqi

Kosova ka një numër të konsiderueshëm artistësh të dëshmuar të fushës së grimit dhe parukerisë, të cilët kanë bërë emër edhe jashtë kufinjëve shqiptar. E...

Si asnjëherë më parë në një skenë spektakli, Blendi Fevziu i ftuar në “Krishtlindjen” e Sokol Gugës

Gazetari i njohur Blendi Fevziu do të jetë pjesë e spektaklit “Krishtlindje në Tiranë”. Lajmi është bërë i ditur nga producenti Sokol Guga me anë...

Leonit po arrinë suksese me projektin e parë, pëlqehet shumë nga publiku

Një talent i tjetër muzikorë ka hyrë fuqishëm në skenën e showbizit shqiptar. Bëhet fjalë për djaloshin me preajrdhje nga Strellci i Deqanit, Leonitin,...