Maqedoni

Grubi: Marrëveshja e Ohrit gurëthemeli i të gjitha të arriturave demokratike dhe e rrugëtimit tonë euro-atlantik

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi me rastin e 21 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes Paqësore...

Grubi: Ditë e madhe në përvjetorin e MO, mbi 130 milion € investim, me 900 punësime të reja

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij të Facebookut ka...

Shënohet Dita ndërkombëtare e të rinjëve

Fondacioni “ZAEV – Një shoqëri për të gjithë”, me rastin e 12 gushtit – Ditës Ndërkombëtare të të rinjëve, vizitoi Amir Destanovskin nga “Qendra...

PFD/ Grubi: Përmes një shoqërie të barabartë përfitojmë të gjithë

Zëvendës kryetari i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka marrë pjesë në ditën e tretë...

Çejku me fjalë të mëdha për Ali Ahmetin: Është figurë që lufton për të gjithë shtetin

Ish ambasadori, Arben Çejku në ditën e tretë të shkollës për lider të rinjë, “Peace Forum Dialogue”, duke folur për figurën e një lideri,...

Grubi: Ndërtojmë të ardhme të re, duke mos lejuar përsëritjen e krimeve që errësojnë horizontin

Zëvendës kryeministri i parë Artan Grubi sot ka qëndruar në Luboten për të shprehur nderime për martirët e lirisë. Mbi kujtimin e dëshmorëve dhe martirëve...

Nesër në Shkup, koncerti i madh Peace Festival për përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Nesër, 13 Gusht 2022, në një dimension krejtësisht tjetër nga organizimet konvencionale, në frymën e rinisë dhe muzikës do të shënohet përvjetori i 21-të...

“PFD”/ Zhvillimi i shoqërisë varet nga integrimi i bashkësive

Me rastin e shënimit të 21 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit, Ministria për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive organizon Shkollën për Liderë të...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

Mickoski fotografohet me kryetarin e klubit fashist bullgar “Car Boris”

Ljupço Palevski ka postuar një fotografi në faqen e tij në Facebook, ku shihet kryetari i VMRO DPMNE, Hristijan Mickoski, me Tome Blazeski, kryetar...

E pabesueshme, makina qarkullon pa njërën gomë në autostradë

Në rrugë ndonjëherë shohim shumë “të pabesueshme por të vërteta”, por këtu kemi një rast vërtet të veçantë. Nuk dihet se çfarë ka shkaktuar humbjen...

Ruud Gullit mendon se Ronaldo ndihet borxhli ndaj Juventusit

schedule18:50 - 13 Gusht, 2022 Mesfushori dhe trajneri legjendar Ruud Gullit ka komentuar zërat për rikthimin e mundshëm të sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo...

Bilall Kasami injoron investimin e Lazim Destanit në Tetovë

Për Tetovën dhe jo vetëm sot është një ditë e veçantë për shkak të një investimi kapital nga familja e respektuar Destani që ka...

Skandaloze/ Besa, Levica dhe VMRO nuk urojnë 21 vjetorin e Marrëveshjes së Ohrit

Lëvizja Besa, Levica dhe VMRO tashmë e dimë që janë bërë bashkë por sot bëhen bashkë për një tjetër rast, për të mos urruar...