Maqedoni

Shaqiri: Shqyrtohen të gjitha mënyrat që viti shkollor të përfundojë më 10 qershor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës i shqyrton të gjitha mënyrat dhe rekomandimet për përfundimin e vitit shkollor deri më 10 qershor. Drejtori i Byrosë...

Kovaçevski: Qeveria ka kapacitet demokratik, të rinjtë janë të përfshirë në krijimin e të gjitha politikave që lidhen me ta

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot mori pjesë në ngjarjen “Pjesëmarrje socio-politike e të rinjve” ku u prezantuan...

BDI i shkel partitë tjera edhe në anketën e re, dominon e para

Agjencioni IPSOS ka realizuar një anketë të re në teren për të matur mendimin publik me 1000 persona në periudhën nga 6 deri më...

Nga mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit i Republikës së Maqedonisë së Veriut solli vendim, me të cilin bëhet rritja e çmimeve...

Bekim Sali: Poliklinika “Saraj” ka mbaruar para kohe, tani duhet ne ta furnizojmë

Numri një i Shëndetësisë në vend Bekim Sali në paraqitjen e tij të fundit deklaroi se Poliklnika e Sarajit nga pjesa e ndërtimit është...

Kovaçevski: Na pret periudhë e vështirë, opozita bën gabim me bllokimin e Kuvendit

Kryeministri i RMV-së Dimitar Kovaçevski konsideron se VMRO-DPMNE po vepron gabim me bllokadat e Kuvendit dhe me paralajmërimet për bllokada në rrugë. Sipas tij, e...

Gerasimovski emëroi Dushko Kocevskin drejtor të ri të “Parkingjet Qendër” pasi Kiçevskit i përfundoi mandati

Dushko Kocevski është u.d drejtor i NP “Parkingjet Komuna Qendër”. Kryetari i Komunës Qendër, Goran Gerasimovski e emëroi në këtë funksion pasi drejtorit të...

“Nëse ki fobi prej naltsisë, sun rri me neve”, Grubi përshkruan festën e mbrëmshme

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi njëherit edhe ministër për system politik, ka zgjedhur pak fjalë dhe një video përmbledhëse për të përshkruar atmosferën e...
Stay Connected
0FansLike
0FollowersFollow
TË FUNDIT

Shënimi i ditës së shkollës “Rexhë Rushit Zajazi“, Dehari në mesin e veteranëve të arsimit

Kreu i komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari sot ka marrë pjesë në shënimin e ditës ë shkollës “Rexhë Rushit Zajazi“, ku në mesin e...

Baerbock: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock shprehet se duhet të nisin negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut....

Gashi: Diaspora të votojë në mënyrë elektronike në zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, ka dalë me propozim konkret për përfshirjen diasporës në procesin e votimeve në Maqedoninë e Veriut. Diasporën në Maqedoninë...

Nuredini: Ме paratë nga bioqeset do të blihen kontejnerë për përzgjedhjen e mbeturinave

Pas miratimit të masës për ndalimin e qeseve të plastikës, gjegjësisht pas lejimit të shitjes vetëm të qeseve të biodegradueshme për të cilat në...

Shaqiri: Shqyrtohen të gjitha mënyrat që viti shkollor të përfundojë më 10 qershor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës i shqyrton të gjitha mënyrat dhe rekomandimet për përfundimin e vitit shkollor deri më 10 qershor. Drejtori i Byrosë...