Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Familja ka identifikuar trupin e pajetë të 22-vjeçarit nga Kumanova, do të bëhet edhe autopsia

Pas gjetjes së një trupi të pajetë mëngjesin e sotëm rreth orës 10:40 në ujërat e lumit Vardar në afërsi të kazermës Erebino, familjarët...

Beqiri hap ekspozitën e tij në Hamburg, i kënaqur me vizitorët (FOTO)

Artisti Arianit Beqiri ka hapur ekspozitën e tij në Hamburg të Gjermanisë. Ditë më parë, Beqiri në një intervistë për KultPlus tha se kjo ekspozitë...

Duma për bashkëpunimin me PL: Meta ka asete

E ftuar në studio, deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, ka komentuar situatën politike në vend, ku tha se sheh përpara një sezon të...

Njihuni me 17 vjeçaren Elodie Mehmetaj, yllin që po shndrit në volejboll në Zvicër

Elodie Mehmetaj është një nga vajzat vizionare nga Deçani i Kosovës, e cila jetën dhe karrierën po e zhvillon në Zvicër. Studion për Drejtësi...

Maqedoni

Kërkoi debat me Kovaçevskin, Bytyqi ka një porosi për Mivkoskin

Zëvendëskryeministrin përgjegjës për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqi ka reaguar në lidhje me kërkesën e kreut të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski i cili tha se ka...

Maksuti: Në rrjedhat e lumit Vardar, në afërsi të “Erebinës” është gjetur trupi të cilin ne e kërkonim disa ditë

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Bekim Maksuti, në prononcim para mediumeve ka theksuar se është gjetur trupi të cilin ne e...

Grubi: “Ngushëllime të sinqerta familjes Ramadani, ndajmë dhimbjen me ta!”

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka shprehur ngushëllime të sinqerta për familjen Ramadani e cila në një fatkeqësi humbi të birin, Erdanin. Duke shpërndarë një...

Kosovë

Ky është mashkulli i parë në Kosovë që ka shkuar nuse

Teksa në Kosovë flitet shumë shpesh për ligjin që do te lejonte martesën e personave të njejtë, i cili kundërshtohet nga akter të ndryshëm,...

Çekia “premton” liberalizim vizash këtë vit për Kosovën

Të martën në Bruksel u mblodh këshilli i çështjeve të përgjithshme i Bashkimit Evropian. Mbledhja e ministrave për çështje evropiane të 27 vendeve anëtare të...

Rrahman Jasharaj mohon lajmet: Nuk jemi tërhequr nga kërkesa për 100 euro shtesë

Kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj, ka demantuar lajmet se janë tërhequr nga kërkesa kryesore për shtesën prej 100 eurosh. Jasharaj tha se as BSPK-ja as...

Shqipëri

MASHTROI MIJËRA QYTETARË, APELI LË NË BURG BOSIN E KRIPMONEDHAVE, FARUK FATIH OZER

Apeli i Gjykatës së Durrësit la në qeli turkun Faruk Fatih Ozer duke i çelur rrugë ekstradimit të tij për llogari të drejtësisë turke....

“Kërcënimi nga sulmet kibernetike”, BE garanton mbështetje për Ballkanin Perëndimor

Ambasadorja e BE-së në Shqipëri Christiane Hohmann ka shprehur mbështetjen e palëkundur të BE-së për Shqipërinë. Duke iu referuar sulmeve kibernetike iraniane ndaj vendit tonë,...

Shiu i fundjavës në Shqipëri e ka vlerën 20 milionë euro

Përpos përmbytjeve dhe dëmeve të tjera që shkaktuan reshjet e fundjavës, ato ndikuan edhe në rritjen e nivelit në Kaskadën e Drinit. Si rrjedhojë,...

Showbizz

Kulturë

Sport