Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

BDI-ja e Çairit pastron Parkun e Çairit nga bërlloku!

Bashkimi Demokratik për Integrim dega Çair vazhdon projektet e saja në teren me qytetarët të propozuara nga sekretariatet e saja. Në Parkun e Çairit, Sekretariati...

“Ecolog” dhuron donacion në vlerë mbi një milion euro për Spitalin Klinik të Tetovës

Kompania e filantropit shqiptar Lazim Destani, “Ecolog International” ka dhuruar një donacion në vlerë mbi një milion euro për Spitalin Klinik të Tetovës. Në lidhje...

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

MAQEDONI

Mustafi nga BDI: Komuna e Tetovës nuk jep llogari për shpenzimin e parave

Këshilltari komunal, Fitim Mustafi nga BDI-ja e Tetovës, ka akuzuar kreun e Komunës së Tetovës për jotransparencë në shpenzimin e mjeteve nga buxheti, përcjell...

Pas Kryeministrit shqiptar, tani BDI-ja synon që ta bëj edhe Presidentin e parë shqiptar në Maqedoni

Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani tha se misioni i radhës i BDI është Presidenti, sepse është i vetmi pozicion qe ende ka monopol etnik. “Kryeministria...

Taravari: Mbështesim Xhaferin për kryeministër

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët në një intervistë për gazetarët tha se nuk shohin asgjë të keqe për ta mbështetur dhe përkrahur Talat Xhaferin...

Lajmet e fundit

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

RAJON & BOTA

Kronologjia/ “Ulu policia”, si ndodhi grabitja në Tiranë, në banesë ndodheshin vetëm dy të moshuar

Është zbardhur e gjithë kronologjia e ngjarjes që u shënua mbrëmjen e sotme në Tiranë, ku një banesë në pronësi të Gim Himës...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

SPORT

SHOWBIZ

OPINION