Bekteshi – Shaqiri: Më ndryshimet kushtetuese do të ndryshohet dhe e ardhmja e vendit

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Latest Posts

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...

BE përgatit më shumë sanksione ndaj Rusisë; Kremlini, gati për sulm

Bashkimi Evropian do të prezantojë paketën e tij të 10-të të sanksioneve kundër Rusisë më 24 shkurt, për të shënuar përvjetorin e agresionit të...
Articles by:

admin

Ali Ahmeti: Gjithmonë kemi punuar për paqe dhe stabilitet, të ardhmen ta ndërtojmë bashkë në Europë

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Një armë e re pjesë e ndihmës amerikane për Kievin prej 2 miliardë dollarësh

Një raketë e një lloji të ri, që do të dyfishonte rrezen e sulmit të Ukrainës në luftën e saj me Rusinë, është përfshirë...

Sekretari Antony Blinken shtyn vizitën në Pekin për shkak të balonës kineze

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka shtyrë udhëtimin e planifikuar për në Kinë, për shkak të tensioneve të krijuara nga balona kineze që...

Ditëlindja e Dellçevit/ Bushi: Kemi marrë të gjitha masat e nevojshme për siguri dhe qetësi

Duke folur për “rrezikshmërinë” e ngjarjeve të nesërme, të cilat lidhen me përvjetorin e lindjes së Goce Dellçevit, ku pritet të ketë edhe funksionarë...

Korridori 8/ Rustemi: Marëveshja me “Bechtel Enka” më së voni në fillim të marsit, kur edhe fillojnë punimet

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugët Shtetërore”, Ejup Rustemi në një prononcim për Indeks.mk ka deklaruar se deri në fund të këtij muaji ose në...

Grubi: Më 6 shkurt fillojnë dhe do të zgjasin 21 ditë negociatat me Bechtel Enkën për Korridorin 8

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka njoftuar sot opinionin për mbajtjen e mbledhjes së Komitetit drejtues për Korridorin 8 dhe 10D, në të cilën...

Latest Posts

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...

BE përgatit më shumë sanksione ndaj Rusisë; Kremlini, gati për sulm

Bashkimi Evropian do të prezantojë paketën e tij të 10-të të sanksioneve kundër Rusisë më 24 shkurt, për të shënuar përvjetorin e agresionit të...

Don't Miss

Bedri Fazliu: Së bashku do vazhdojmë të përkrahim çdo projekt që na dërgon drejt standardeve të BE

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Zhelinës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Sulejmani: Sot duhet të ruajmë unitetin, të mos lejojme forcat destruktive të në shpiejnë në rrugë te gabuara

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Zhelinës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Ali Ahmeti: Anëtarësimi në BE përforcon ekonominë dhe standardin jetësor, duhet patjetër të ndodh

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Zhelinës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Bekim Sali: Kam autorizuar kryetarin tim Afrim Gashi të vendos për gjithçka, edhe për pozitën time

Ministri Bekim Sali në emisionin Clik Plus, tha se emrat janë të ndryshueshëm por funksioni është i përjetshëm, duke i komentuar deklaratat se ai...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.