Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Lista e sportistëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave po bëhet virale dhe çuditërisht dominojnë yjet e futbollit, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo. Messi...

Latest Posts

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...
Articles by:

admin

U arrestua dje në Kosovë, jepet masa për “baronin” e drogës Gëzim Çela

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka pranuar kërkesën e prokurorisë, për caktimin e masës së sigurisë 40 ditë paraburgim për Gëzim Çelën. Ky i fundit, i...

Sulmet izraelite shkatërrojnë dy nga xhamitë më të vjetra në qytetin e Gazës

Dy nga xhamitë më të vjetra në qytetin e Gazës raportohet se kanë pësuar dëme të mëdha pas sulmeve ajrore në fillim të kësaj jave....

EMRAT/ Urdhër nga SPAK, policia kryen arrestimet për inceneratorin e Tiranës

Policia ka ekzekutuar urdhër arrestet e lëshuara sëfundmi nga SPAK në lidhje me inceneratorin e Tiranës pas disa muajsh hetime intensive. Pas dhënies së...

Forcat izraelite rrethojnë spitalin në veri të Gazës, jeta e foshnjave neonatale në rrezik

Forcat izraelite kanë rrethuar spitalin, Kamal Adwan, në veri të Gazës. Lajmi u njoftua përmes një deklarate nga Ministria e Shëndetësisë së Palestinës.   Në deklaratë...

FOTO/ I shoqëruar nga dy gra dhe një burrë, detaje të reja nga arrestimi i baronit të drogës! Çfarë u gjet në banesën ku...

Mbrëmjen e sotme është arrestuar në një fshat të Ferizajt në Kosovë i shumëkërkuari nga autoritetet shqiptare dhe ato të Italisë, Gëzim Çela, i...

Latest Posts

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë të klasës së parë në Cashkë të Velesit. Ata tashmë po ndjekin mësimin. Ndërkohë, po shqyrtohet mundësia që nxënësit...

Izraeli kërkon nga banorët e Khan Younis të braktisin shtëpitë e tyre përpara sulmit ndaj Hamasit

Izraeli ka paralajmëruar civilët në qytetin Khan Younis të Gazës që të evakuojnë shtëpitë e tyre ndërsa vazhdon ofensivën e tij ushtarake kundër Hamasit. Në...

Projekti Ellman i Google, do të ketë aftësi për të treguar historinë tuaj të jetës nga të dhënat e telefonit

Google po punon për një teknologji të re të inteligjencës artificiale që synon të krijojë një narrativë gjithëpërfshirëse dhe të personalizuar të jetës së...

Ngjarje historike për shqiptarët – Edit Shkreli gjyqtarja e parë shqiptare në gjykatën amerikane

Edit Shkreli, një avokate me origjinë shqiptare që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të premten u betua si gjyqtare në Gjykatën Supreme...

Don't Miss

Kryesia e BDI-së vendosë, Talat Xhaferi do të jetë kryeministri i parë shqiptar

Kryesia Qendrore e BDI-së ka mbajtur mbledhjen e radhës në selinë në Reçicë të vogël ku edhe ka diskutuar për zhvillimet politike ne vend,...

Kongresi i PS, Rama: Në 10 vite transformuam Shqipërinë nga bataku ku e gjetëm, në vitin 2030-të ta çojmë vendin në majën më të...

Kryeministri Edi Rama njëherësh kryetar i PS, gjatë fjalës së tij në Kongresin e partisë që ai drejton, u shpreh se gjatë këtyre 10...

Sulmet izraelite rrafshojnë Gazën/ Dhjetëra viktima oret e fundit, pritet mbledhja e keshillit te sigurimit

Dhejtëra palestinezë kanë mbetur të vdekur e të palgosur si pasojë e sulmeve izraelite nga tre drejtime në rripin e Gazës në 24...

Rritet numri i gazetarëve të vrarë në 2023, IFJ kërkon mbrojtje më të fortë për mediat

Një raport i Federatës Ndërkombëtare të Gazetarëve (IFJ) ka nxjerrë në dritë një situatë alarmante për punonjësit e mediave në botë. Sipas raportit, nga...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.